EkonomiGündem

Aselsan ikinci halka arz tarihi ne zaman?

Aselsan’ın KAP’a yaptığı açıklamaya istinaden yüzde 17.35 hissesinin ikincil halka arzının Haziran’da tamamlanması planlanıyor.

Aselsan sermayesinin 1 milyar liradan 1.21 milyar liraya çıkarılması nedeniyle artırılacak ve sermayenin yüzde 17.35’ine denk gelen 210 milyon lira nominal payın halka arzına ilişkin izahnameyi yayınladı.

KAP’ta yer alan izahnameye göre, halka arzın 2018 Haziran ayı içinde tamamlaması planlanıyor. Paylar fiyat aralığı ile talep toplama yöntemi ile satılacak. Türkiye dışında bir halka arz gerçekleştirilmeyecek.

Şirket halka arzdan elde edeceği net geliri öncelikli olarak faaliyetlerini geliştirmeye ve büyümeye yönelik kullanacak.

Şirketin 3 Nisan tarihinde sermaye arttırımı kararı duyurusu KAP yayınlanmıştı

ASELSAN, 2 milyar TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili tebliğleri çerçevesinde, 1 milyar TL mevcut çıkarılmış sermayesinin 210 milyon TL artırılarak 1 milyar 210 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verdi. Açıklamada, ASELSAN’ın 2 milyar TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili tebliğleri çerçevesinde, 1 milyar TL mevcut çıkarılmış sermayesinin 210 milyon TL artırılarak 1 milyar 210 milyon TL’ye çıkarılmasına; ihraç edilecek payların itibari değerin üzerinde olabilecek şekilde ilgili sermaye piyasası ve Borsa mevzuatına uygun bir şekilde tespit edilecek halka arz fiyat aralığı içerisinde kalmak kaydıyla daha sonra belirlenecek bir halka arz fiyatı ile halka arzına oy çokluğu ile karar verildiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı