ManşetSon DakikaTeknoloji

Apple yeni kablosuz kafa üstü kulaklığını duyuracak mı

Son senelerin en popüler teknoloji şirketi Apple, geliştirdiği teknolojik ürünler ile her zaman gündemde yerini almayı sürdürüyor. Yeni geliştirdiği iddası gündemde olan kablosuz kafa üstü kulaklık modeli söylentileri ise gündemde yerini almaya başladı.

Apple teknoloji şirketi 3 milyar dolara satın aldığı Beats markasıyla birçok farklı kulaklık modelini satıyor. Fakat Apple buna rağmen kendi kulaklık modellerini de geliştirmeyi sürdürüyor.

Kendü üretimini yaptığı kablosuz AirPods kulaklıkları bunun en büyük örneği, Ming-Chi Kuo yeni bir modelin daha yolda olduğunu belirtiyor. Apple markası altında geleceği söylenen bu yeni kulaklık, belirtildiği kadarıyla “kafa üstü” formunda hazırlanıyor. Tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı belirtilen ürün, tahmin edebileceğiniz üzere kablosuz olarak çalışacak. AirPods gibi W1 ya da W2 çiple çok kullanışlı olacağı söylenen kulaklık, bir değişiklik olmazsa 2018’in dördüncü çeyreğinde lanse edilecek. Üretim ise Primax ve SZS firmalarından olacak.

Bloomberg‘in yaptığı habere ve Ming-Chi Kuo’nun yeni bilgilerine göre yeni AirPods modeli de bu yıl içerisinde raflardaki yerini alıyor. Tasarımsal olarak ilk modelden çok da farklı olması beklenmeyen kulaklık, söylendiği kadarıyla güncellenmiş W1 çipini kullanacak. Buna ek olarak yeni model “Hey Siri” komutuna da destek verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı