EğitimSon Dakika

AÖL Üniversite Sınavına Başvuran Öğrencilere duyuru yaptı

Lise öğrenimini tamamlamamış, fakat aynı zamanda çalışan, fakat Lise öğrenimini tamamlamak isteyenler için vatandaşlara sunulan Açık öğretim lisesi, Üniversite başvurusunda bulunacak olan öğrencilerine duyuru yayınladı. Duyuruyu Altın haber olarak okurlarımızla paylaşıyoruz.

Yeni sınav sistemi YKS’ye geçiş ile birlikte sınavlara nasıl başvurulacağı konusunda duyuruda bulunan AÖL, bu sene ilk kez uygulanacak 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 23 Haziran 2018 tarihinde, 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Sınav öncesinde Açık Öğretim Lisesi’nden önemli bir duyuru yapıldı.

Resmi sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt tarihinin ÖSYM sistemine eklenmesi işlemi ile ilgili olarak, ÖSYM aday işlemlerinden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra sırasıyla; ‘’profilim’’ menüsü, ‘’eğitim bilgilerim’’ butonu, ‘’eğitim bilgilerimi e-Okul/YÖKSİS’ten güncelle’’ butonu tıklanarak eğitim bilgilerinizin güncellenmesini sağlanmış olacaksınız.

Bu işlemlere rağmen konu ile ilgili sorunu çözülmeyen öğrencilerimiz ise başvuru merkezinden ÖSYM çağrı merkezini aradıkları takdirde kendilerine yardımcı olunacaktır. açıklaması yapıldı.

Açık öğretim lisesinin yayınlayacağı duyuruları okurlarımız için takip etmeyi sürdürüyoruz, yeni gelişmeler konusunda bildirilerimizi aldığınızı kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı