Anasayfa / Antalya Haberleri / Antalya hava durumu 4 Ocak 2018

Antalya hava durumu 4 Ocak 2018

Antalya hava durumu 4 Ocak 2018, parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların Antalya’nın kıyı ilçeleri, Kumluca, Kemer, Konyaaltı, Aksu, Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa’da kuvvetli, çok kuvvetli olması bekleniyor.) Antalya’da hava sıcaklığının 16 derece olması tahmin ediliyor.

Antalya dışı il, bölgelerde hava durumu, yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ile batısı, Güneydoğu Anadolu ile Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Antalya’nın kıyı ilçeleri (Kumluca, Kemer, Konyaaltı, Aksu, Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa), Adana, Mersin’in doğu ilçeleri (Tarsus, Çamlıyayla), Osmaniye çevrelerinde kuvvetli, çok kuvvetli(51-75 kg/m2), Muğla, Mersin, Adıyaman ile İzmir, Aydın’ın kıyı, Burdur’un güney ilçelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ile sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile doğusunda karla karışık yağmur ile kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığıülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle.

Ankara: Parçalı, çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 8.

İstanbul: Parçalı, çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 12.

İzmir: Parçalı, çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde aralıklı sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışlar, öğle saatlerinde kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacak.) 12.

Adana: Parçalı, çok bulutlu, sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların il genelinde kuvvetli, çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.) 13.

Antalya: Parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların Antalya’nın kıyı ilçeleri, Kumluca, Kemer, Konyaaltı, Aksu, Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa’da kuvvetli, çok kuvvetli olması bekleniyor.) 16.

Samsun: Parçalı, çok bulutlu 17.

Trabzon: Parçalı bulutlu 18.

Erzurum: Parçalı, çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı -2.

Diyarbakır: Parçalı, çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir