EkonomiManşet

Altın fiyatları yorumları bugün 23 Nisan 2018

Altın 1335 dolar ana destek seviyemizin altına inme çalışması içinde olsa da geçen haftalık kapanışı, bu desteğin hemen üzerinde gerçekleştirdi. Bu nedenle henüz net bir kırılma söz konusu değil.

Bugün de 1335 seviyesini ana destek olarak kullanmaya devam edeceğiz. Buranın üzerinde tutunabilirse, 1339,40 1345,75 ve 1350,05 hedef olarak kullanılabilir. Ancak 1335 altına doğru fiyatlanmalar izlersek, 1327,61 ve 1318,70 desteklerine doğru geri çekilme hareketleri izleyebiliriz. (Meksa Yatırım)

Yükselen kanal formasyonu içerisinde alt bant bölgesi olan 1330 seviyesine kadar gerileyen Sarı Metal için formasyonel bir fiyatlama olması halinde yükselişler tekrar aktif olabilir. Kısa vadede 1336 ve 1340 seviyeleri takip edilebilir. 1340 seviyesinin geçilmesi ise alımlara hız kazandırabilir ve 1345 direnç seviyesi tekrar hedeflenebilir.

Formasyon alt bant bölgesinin geçilmesi durumunda ise teknik beklentilerin de fiyatlanması ile yanı sıra güçlenen dolar etkisi satışlara hız kazandırabilir 1330 seviyesi altında olası fiyatlamalarda sert satışlar gözlemlenebilir ve 1325 1320 seviyeleri kademeli olarak test edilebilir. (Turkish Yatırım)

ALTIN 1328 DOLAR VE ALTINDA ALINIR

Altın fiyatları Dolar endeksinin yükselişiyle gerilemeye devam ediyor. Bugünlerde ekonomik faaliyetlerde görülen azalma enflasyon beklentilerinin azalmasına neden n olurken aynı süreçte Dolar’ın yükselişi emtia fiyatlarının genelinde bir düşüşe neden oluyor. Bu süreçte altın da düşüyor olsa da yavaş da olsa yükselen VIX endeksine bağlı olarak altını bir miktar daha geri çekilmesi sonrasında alıcıların birikmesine neden olabilir. Bu nedenle teknik olarak da alım seviyelerine yaklaşan altının 1328 Dolar ve altında alınması para kandırabilir. (QNB Finansinvest)

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek istediği yönünde gelen açıklamalar Suriye eksenindeki jeopolitik risk unsurlarını kısmen hafifletti. Bunun yanı sıra Çin ile ABD arasındaki ek gümrük vergileri konusu da takip edildi. Her ne kadar zaman zaman restleşmeler olsa da, bunların icraata dökülmemesi de küresel risk iştahı açısından sınırlı pozitiflik unsuruydu. Küresel haber akışlarında görülen bu kısmi iyileşmelerin yanı sıra ABD tahvil getirilerinde son günlerde görülen artışlar da emtia üzerinde satış baskısına neden oldu. Bugün yine haber akışlarını ve alternatif varlık fiyatlamalarını izleyeceğiz. Ekonomik veri olarak ise ABD’de açıklanacak olan öncü PMI ve İkinci El Konut Satışları dataları takip edilebilir.

Teknik olarak Değerli Metal’de 1337 seviyesinin de altında satıcılı seyrin devamı halinde 1333, 1329 ve 1326 destek noktaları ilk etapta takip edilebilir. 1337 üzeri kalıcılıkta görülebilecek tepki alımlarında ise yeniden izlenebilecek direnç noktaları 1342, 1346 ve 1352 seviyelerinde bulunmakta. (IşıkFX)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı