$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Altın fiyatları gerileme yaşıyor

Altın fiyatları gerileme yaşıyor, ABD gündeminde yer alan vergi reformlarına ilişkin gelişmeleri beklerken altın ons fiyatı gerilemeye devam ediyor.

Altın fiyatları gerileme yaşıyor
  • 14.11.2017 13:12:16
  • 123 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Altın fiyatları gerileme yaşıyor, ABD gündeminde yer alan vergi reformlarına ilişkin gelişmeleri beklerken altın ons fiyatı gerilemeye devam ediyor. ABD’de gündemde olan vergi reform tasarısını, ABD’de ki şirketlere yönelik olan kurumlar vergisi oranının indirilmesinin gelecek sene yerine 2019 senesinde gerçekleştirmesini ön görmesi, dolar endeksinin bir miktar gerilemesine neden oldu. Bu hafta içide ABD vergi reform düzenlemesi konusunda ABD Kongresi’nde devam eden görüşmeleri takip edilmesi önemli bir konu olmakta.

Bugün günün ikinci yarısında ABD ÜFE rakamları ve Şubat ayında göre süresi sone erecek olan Janet Yellen konuşması takip edilecek. Ekim ayına ilişkin Üretici Fiyatları aylık bazda yüzde 0,1, yıllık bazda ise yüzde 2,4 olarak açıklanması tahmin ediliyor. Çekirdek Üretici Fiyatları ise yüzde 2,3 seviyesine yükselmesi tahmin ediliyor. Ancak asıl beklenen günün ikinci yarısına girerken Avrupa Merkez Bankasının gerçekleştireceği toplantıya çevrilmiş olacak. Merkez Başkanlarının katılacağı toplantıda para politikasıyla alakalı sinyaller takip edilecek.

Teknik olarak geri çekilmenin devamı yaşanması halinde 1275 ve 1270 Dolar desteği takip edilebilir. Ardından 1260 noktasına kadar düşüş hızlanabilir. Ancak olası yükselişlerde 1287 ve 1292 noktasına kadar çıkış gerçekleşebilir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ