$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Altın fiyatları dolar’ın değer kaybetmesi ile yükseliyor

Altın fiyatları dolar’ın değer kaybetmesi ile yükseliyor
  • 19.01.2018 10:08:33
  • 98 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Altın fiyatları doların değer kaybetmesi ile yükseliyor. Bu hafta dip seviyeden toparlama gösteren dolar, iki gün pozitif seyir izlerken altın dolar paritesi, dolardaki yükseliş ile 1,325 dolar desteğine geriledi.

Ancak dolar, dünkü olumlu seyrini bugün sürdüremedi ve küresel piyasalarda değer kaybetmeye devam etmesiyle. Ons Altın dolardaki bu düşüş ile bugün tekrar 1,331 dolar seviyesine atak gösterdi.

Ons altın haftanın son işlem gününde 1327 dolar seviyesi üzerindeki seyrine devam ediyor. Bugün Asya saatleri içerisinde ABD Temsilciler Meclisinde dördüncü kez geçici bütçe tasarısı kabul edildi. 16 Şubat tarihine kadar hükümet’in kapanması önlenmiş olmasına karşın bu tasarının Senatodan geçip geçmeyeceği belirsizliği bir süre daha dolar üzerinde baskılayıcı olabilir. Bugünkü ekonomik takviminde ABD kanadında önemli veri akışları yer almıyor. Fed üyelerinin açıklamaları akşam saatlerinde takip edilecek. Olası sürpriz açıklamalara karşı dikkatli olmakta yarar var.

Teknik Olarak ons Altın fiyatında kısa vadede 1344 dolar ile 1324 dolar arasında dalgalı seyir devam ediyor, fakat ABD kaynaklı doların dün değer kaybetmesine paralel ters yönlü yukarı yönlü hareketini sürdürmesini bekliyoruz.

Ons altın 1327 dolar destek seviyesinden kuvvet alarak yukarı yönde tepki vermesine karşın 1334 dolar direncini aşabilecek güçte olmadığını izliyoruz. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi adına 1334 dolar direnci önem arz ediyor. Aşağıda ise 1227 dolar destek seviyesinin kırılması halinde satışların 1312 dolar desteğine doğru devam etmesine neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ