EkonomiManşet

Altın fiyatları bugün ne kadar? 26 Nisan 2018 Altın Yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 173,30 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 173,10 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 173,30 liradan, bin 141 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 160 liradan, 158 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 162 liradan, bin 115 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 135 liradan, 557 liradan alınan Yarım Ziynet 567 liradan ve 279 liradan alınan Çeyrek Ziynet 284 liradan satılıyor.

2015 yılında İran ile 5+1 ülkeleri arasında imzalanan nükleer anlaşmanın uzatılıp uzatılmayacağı piyasa tarafında merakla beklenirken, nükleer silahların yasaklanmasına ilişkin uluslararası bir konferansta ABD’yi temsil eden Christopher Ford: İran ile nükleer anlaşmanın devam etmesinden yana olduğunu açıkladı.

Hatırlayacağımız gibi geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile gerçekleştirdiği toplantıda nükleer anlaşma konusunda ortak bir görüş sağlanamamış ve Trump’ın, İran’a yönelik sert söylemleri dikkat çekmişti. Avrupa tarafından ise konuya ilişkin ılımlı mesajlar gelmeye devam etmekte. Diğer yandan ABD tahvil getirilerinin dün de yükselişine devam etmesi Dolar endeksinde artışlara neden olurken, emtia tarafında da satış baskısını devam ettirmişti.

Bu kapsamda tahvil piyasası hareketlerinin de dikkatle takip edilmesinde fayda görmekteyiz. Ekonomik takvimde ise bugün, ABD’den; Mal Ticaret Dengesi, Dayanıklı Mal Siparişleri ve İşsizlik Başvuruları önemli olabilir. Yine, Avrupa Merkez Bankası kararları da Dolar endeksi üzerinden fiyatlamalara etki edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı