EkonomiManşet

Altın fiyatları bugün ne kadar 2 Mayıs 2018 altın yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 173,40 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 173,20 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 173,40 liradan, bin 141 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 160 liradan, 158 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 162 liradan, bin 115 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 137 liradan, 559 liradan alınan Yarım Ziynet 569 liradan ve 279 liradan alınan Çeyrek Ziynet 284 liradan satılıyor.

Dolar endeksinde FED’in faiz artırım sayılarında artış olacağına yönelik beklentiler ve ECB ve BOE’nin gevşek politikalarının devam edeceği söylemleri ile başlayan ralli dün de devam etti ve yaklaşık 4 ayın en yüksek seviyeleri test edildi. Dün başlayıp, bugün sona erecek olan FOMC toplantıları sonrasında akşam saatlerinde açıklanacak olan bildiride yer alan detaylar bugün oldukça kritik olacaktır.

Yine, bir süredir gündemin üst sıralarına yerleşen İran nükleer anlaşması konusunda ise karşılıklı açıklamalar takip edilmekte. İsrail ve ABD, İran’a yeniden sıkı yaptırımlar getirecek bir anlaşmanın uygulanmasını talep ederken, İran tarafı ise tehditvari açıklamalar yapmaktan geri kalmıyor. Diğer yandan Ticaret Savaşları meselesiyle alakalı olarak ise dün ABD Başkanı Donald Trump, Çin’e bir heyet göndereceğini söylemişti.

Ticaret Bakanı Willbur Ross da: Önceliklerinin ABD’nin çıkarlarını gözetmek olduğunu söylerken, özellikle fikri mülkiyet haklarının ABD’nin geleceğinde yattığını vurguladı. Bu bağlamda bugün, oldukça hareketli bir gün bizi bekliyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı