Ekonomi

Altın Fiyatları Bugün 11 Eylül 2019 Günlük Altın Yorumları

11 Eylül 2019 tarihine ait altın türlerine göre altın fiyatları, çeşitli finans kuruluşlarının günlük altın yorumlarını derledik.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 278,20 lira oldu. İstanbul Kapalıçarşı’da 278 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 278,20 liradan, bin 832 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 853 liradan, 253,50 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 257,50 liradan, bin 790 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 810 liradan, 895 liradan alınan Yarım Ziynet 905 liradan ve 448 liradan alınan Çeyrek Ziynet 453 liradan satılıyor.

Dinamik Menkul altın yorumu, Asya seansında yaşadığı geri çekilmenin ardından 1493 direncini deneyen altın ons da pozitif algının hakim olması için bu direncin aşılıp üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Değerli metal bu seviyenin altında kalmaya devam ettiği sürece son dört işlem gününde süren satıcılı görünümün 1478 desteğine doğru derinleşebileceğini belirtmek isteriz. Ancak değerli metalin 1493 ana direncini aşarak üzerinde günlük bazda kapanışlar gerçekleşmesi durumunda ise 1497 ve 1504 dirençleri gündeme gelebilir.

Tacirler Yatırım altın yorumu, ABD’den geçtiğimiz hafta gelen PMI verilerinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası resesyon endişelerinin azalması piyasalardaki risk iştahını artırırken, güvenli limanlarda bir satış baskısı oluşmasına neden oldu. Olumlu ABD verileri ve Powell’ın iyimser açıklamaları sonrasında Fed’in 18 Eylül’deki toplantısında 50 bp’lık bir faiz indirimine gideceğine ilişkin beklentiler azalırken, ABD’de tahvil faizlerinin sert yükselişle kaydettiği görüldü.

Bu gelişmeler ile birlikte Hafta başından bu yana değer kaybetmekte olan ons altın, Pazartesi günü 1500 psikolojik desteğini kırarak düşüşünü hızlandırmıştı. Dün ons altın 1500 seviyesini tekrardan denese de, bu seviyenin yeniden üzerine çıkmayı başaramadı ve öğleden sonra düşüş eğilimine kaldığı yerden devam etti. Altın fiyatları dün 1484,67 seviyesine kadar gerileyerek yaklaşık son bir ayın en düşük seviyesini test etti.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1488 seviyesi civarında seyrediyor. Ons altın bu sabah saatlerinde, Mayıs ayından bu yana sürdürmekte olduğu yükseliş kanalının alt sınırında (kanal desteğinde) tutunma çabasını sürdürüyor. Altın fiyatları dün sabahtan bu yana bu kanal desteğinde tutunma çabası içerisinde. Bu noktada, altındaki kısa vadeli görünüm açısından, kanal sınırındaki hareketi yakından takip etmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı