$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Akşehirde Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri Düzenleniyor

KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE EĞİTİM VEREN ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN KARİYER GÜNLERİNDE,AYNI OKULDAN MEZUN OLMUŞ VE DEĞİŞİK UNVANLARDA ÇALIŞAN MEZUNLARIN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Akşehirde Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri Düzenleniyor
  • 15.11.2017 10:33:03
  • 107 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Konya’nın Akşehir ilçesinde eğitim veren Anadolu Lisesinin Rehberlik ve Danışma Servisi tarafından Kariyer Günleri düzenleniyor.

Akşehir Anadolu Lisesi, Rehberlik ve Danışma Servisi tarafından “Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Buluşuyor” sloganı ile kariyer günleri düzenleniyor. Kariyer Günleri etkinlikleri ile aynı okuldan mezun olmuş ve değişik unvanlarda çalışan mezunlar belirli aralıklarla öğrencilerle buluşuyor. Etkinlik kapsamındaki ilk buluşma okulun 2009 mezunu olan ve şu anda Osmaniye Hakimi olan Mustafa Coşan ile gerçekleştirildi. Samimi bir ortamda geçen söyleşide öğrenciler meslekle ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldu.

Kariyer Günlerini organize eden Okul Aile Birliği Başkanı Yasemin Güvendik, “Öğrencilerimizin akademik planlamayı yaparken meslek gruplarını yakından tanımasını sağlamak için kariyer günlerini düzenledik. Öğrencinin meslek gruplarını kağıt üzerinde değil direk yüz yüze gelerek tanımasını sağlamak istiyoruz. Ayrıca merak ettikleri soruların sorulması imkanını da veriyoruz. Bu etkinliği haftada iki farklı meslek gurubunu tanıtarak, dönem sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ