Ekonomi

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısı sonrası 325 baz puan faiz indirildi, karar sonrasında ilk faiz düşüren banka İş bankası olmuştu. Akbank yaptığı açıklamayla birlikte konut kredisi faiz oranını düşürdü.

Akbank Aynı Gün İçerisinde 2 Kere Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, Akbank Ev Kredisi Faizleri Düştü! Akbank ilk olarak yapmış olduğu güncelleme ile 1.35 seviyesinden yüzde 1.23 seviyesine çekti. Banka ardından aynı gün içerisinde ikinci kez konut kredisi faiz indirimi yaptı ve oranını yüzde 1.19 seviyesine çekerek yüzde 1.20 seviyesinin altına düşen ikinci özel banka oldu.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank Kredi Faiz İndirimi Yaptı, İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!  Dün akşam saatlerinde iki kamu bankası olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ile konut kredisi faiz oranı için indirim kararı aldıklarını duyurmuştu.  500 bin lira ve üzeri için uygulanan konut kredisi faiz oranı yüzde 1.15 seviyesine çekilirken 500 bin lira altı konut kredisi talepleri için yüzde 0.99 faiz oranı uygulaması devam etti.

Bankaların yapılandırma ekranları açılacak mı?

İlk olarak İş bankası 1.29 faiz oranıyla birlikte yüksek oranda konut kredisi kullanmış müşterilerine yapılandırma hakkı tanıdı. Akbank konusunda ise henüz bu konuda net bir bilgi yer almaz iken, borç transferi yapılması konusunda henüz bir açıklama gelmiş değil. Kamu bankaları ise yapılandırma ve borç transferi konusunda sessizliği koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı