$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Adıyamanda Sorunlara Son Teknoloji İle Müdahale

ADIYAMAN BELEDİYESİ, ŞEHRİN ALTYAPISINI OLUŞTURAN İÇME SUYU VE KANALİZASYON HATLARINDAKİ ARIZAYI, ÇÖKMEYİ, TIKANMAYI VE EN ÖNEMLİSİ DE KAYIP-KAÇAK TESPİTİNİ EN KISA SÜREDE BELİRLEYİP-ÇÖZMEK İÇİN TEKNOLOJİDEN YARARLANIYOR.

Adıyamanda Sorunlara Son Teknoloji İle Müdahale
  • 15.11.2017 10:57:11
  • 104 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Adıyaman’da şehrin altyapısını oluşturan içme suyu ve kanalizasyon hatlarındaki arızayı, çökmeyi, tıkanmayı ve en önemlisi de kayıp-kaçak tespitini en kısa sürede belirleyip-çözmek için günümüz teknolojisinden yararlanılıyor.

Adıyaman’ın çökme noktasında olan 30 yıllık altyapısını baştan sona değiştiren Adıyaman Belediyesi, şimdide hibe yoluyla belediye araç filosuna kattığı Kanal Görüntüleme Aracıyla sorunlara anında müdahale etmeye başladı. Şehir genelinde içme suyu ve kanalizasyon gibi altyapı hatlarında meydana gelebilecek arızayı, çökmeyi ve tıkanmayı en kısa sürede tespit etmeye yarayan, bunun yanında kayıp, kaçak tespitinde de önemli bir işe imza atan Kanal Görüntüleme Aracı ile ilgili bilgi veren Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, artık altyapıyla ilgili gelen şikayetlere anında müdahale edebildiklerini söylediler.

Belediye yetkilileri, “Belediyemiz tarafından altyapı sistemlerinde meydana gelen olumsuzlukların ve aksamaların giderilmesi için mevcut altyapı sistemlerinde durum tespitinin yapılması için çalışmalar yapıldı. Bunlardan en önemlisi içme suyu şebeke sisteminin yeraltı radar çalışmasıdır. Çalışma sonunda içme suyu şebekesi CBS (Coğrafi Bilgi Sistemi)’ne uygun olarak sayısallaştırılmış, sayısallaşma işlemi ile içme suyu şebekesinin hidrolik modellemesi yapılarak sistem üzerinde aksaklıklar belirlenmiştir. Ayrıca yer altındaki mevcut içme suyu şebekesinin malzeme bakımından tespiti yapılmıştır. İçme suyu şebekesindeki basıncın kontrol altına alınması, kayıp kaçak oranının azaltılması ve arıza bakım onarım maliyetinin düşürülmesi amacıyla da içme suyu şebekesinde yenileme çalışmaları başladı. Bu yenilemenin yanı sıra altyapıdaki sorunların önüne en kısa sürede geçmek için gerekli teknolojik altyapıya sahibiz artık. Amacımız, halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ