Anasayfa / Adana Haberleri / Adana hava durumu 26 Ocak 2018

Adana hava durumu 26 Ocak 2018

Adana hava durumu 26 Ocak 2018, çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, sağanak yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor Adana’da hava sıcaklığının 13 derece olması tahmin ediliyor.

Adana dışı il, bölgelerde hava durumu, yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Konya, Karaman, Sivas, Sinop, Samsun, Ordu, Tokat çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Hakkari çevreleri, Van’ın güneyinde yoğun kar şeklinde olmak üzere genellikle karla karışık yağmur, kar, Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa)olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle.

Ankara: Parçalı, çok bulutlu 3.

İstanbul: Çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif karla karışık yağmur, yüksekleri hafif kar yağışlı 6.

İzmir: Parçalı bulutlu 8.

Adana: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, sağanak yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor 13.

Antalya: Çok bulutlu 17.

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı karlakarışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 4.

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 5.

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0.

Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir