Anasayfa / Adana Haberleri / Adana hava durumu 25 Ocak 2018

Adana hava durumu 25 Ocak 2018

Adana hava durumu 25 Ocak 2018, parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, sabah, öğle saatlerinden sonra yüksek kesimleri yoğun kar yağışlı Adana’da hava sıcaklığının 11 derece olması tahmine diliyor.

Adana dışı il, bölgelerde hava durumu, yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ike doğusu, Karadeniz, Doğu, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Afyonkarahisar, Kastamonu, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Elazığ, Şırnak, Bingöl çevrelerinde kuvvetli yağmur, Konya, Karaman, Niğde, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bitlis, Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olmak üzere genellikle karla karışık yağmur, kar, Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ile doğu kesimlerde buzlanma, don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve İç Anadolu’nun batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa zaman zaman 80 km/saat) şeklinde esecek.

Rüzgarın Marmara, Ege ve İç Anadolu’nun batısında kuvvetli (50-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle.

Ankara: Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 1.

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur, hafif kar yağışlı 6.

İzmir: Parçalı, çok bulutlu 8.

Adana: Parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, sabah, öğle saatlerinden sonra yüksek kesimleri yoğun kar yağışlı 11.

Antalya: Parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11.

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur, karla karışık yağmurlu 4.

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur, iç kesimleri kar yağışlı 5.

Erzurum: Çok bulutlu, sabah, öğle saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 1.

Diyarbakır: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur, sağanak yağışlı 8.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir