GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Adalet Bakanlığı 10 bin memur personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli kurumları arasında bulunan Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 10 bin memur personeli alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı ile ilgili gerekli şartları, başvuruların ne zaman yapılacağı, nereye başvuru yapılacağını altın haber olarak detaylıca inceliyoruz.

Merakla beklenen memur alımları ile ilgili duyurular, istihdam açısından önemli konuların başında yer alıyor. Yoğun başvuruların yapılmasının beklendiği ilan detayları arasında önemli kriterleri başında en az lise mezunu olmak aranıyor.

Adalet bakanlığı 2018 senesi planlamasında 15 bin personel memur alımı yapacağını açıklamış, bunların 5 bin kişilik kısmını hakim ile savcılığa ayırdığını daha önce açıklamıştı.

Alım yapılacak pozisyonlar nerelere?

Kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin (10.000) memur alımı yapacak olan Adalet Bakanlığı. Peki hangi pozisyonlar için alım gerçekleşecek. Yapılan açıklamaya göre alımlar geçmiş seneki alımlar gibi infaz koruma memuru İKM gardiyan, zabıt katibi, şoför, teknisyen, hizmetli, mübaşir gibi pozisyonlar için yapılması beklenmektedir. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

Alımların yapılacağı konusunda kesin bir tarih olmamakla beraber, altın haber okurları için açıklamaları yakından takip ederek tarih konusunda okurlarımızı bilgilendireceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı