Altın Yorum

ABD ile Çin Arasındaki Gelişmeler Altın Hareketlerini Zayıflatıyor

Uzun süredir süren ABD ile Çin arasında gerçekleşen ekonomik gelişmeleri Altın fiyatlarının zayıf seyretmesine neden oluyor.

Bugün ABD’de Şükran günü sebebiyle piyasalar kapalı olacak. Piyasaların kapalı olmasından kaynak Altın işlem hacmi biraz zayıf kalabilir. Fakat olası haber akışlarına karşı dikkat etmekte fayda var. Teknik olarak altın yorumuna baktığımızda, Ons altın bu hafta 1450 dolar desteğinin altına doğru hareketinde beklenene oranla zayıf kaldı. 1450 Dolar seviyesinden gelen tepkiyle 1455 Dolar çevresinde hareketlerini sürdürüyor. Altın için 1455 dolar desteği önemli görünüyor. Desteğin altında tekrardan altın ons fiyatının 1450 dolar bölgesine doğru gevşemesine neden olabilir. Ayrıca, yükselişte ise 1462 dolar direncini takip ediyor olmalıyız. Şu anda görülen Teknik analizde altın ons fiyatının bir müddet daha yükselişinde zorlanması hiçte sürpriz olmayacak.

ABD ile Çin Ticaret Savaşlarında En Son Neler Yaşandı

Daha önce Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio tarafından sunulan ve ABD Kongresi her iki kanadından da geçen “Hong Kong İnsan Hakları ve Demokrasi Yasası” geçen hafta Başkan Trump’a gönderilmişti. ABD Başkanı Trump dün, Hong Kong’daki gösterilerde uygulanan şiddet ve insan hakları ihlallerinden sorumlu olarak görülen Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı. Daha önce ABD ile Çin arasında birinci faz anlaşmanın imzalanacağına yönelik artan beklentilerin küresel piyasalar tarafından olumlu karşılandığını ve küresel risk iştahını yükseldiğini yakından . izlemiştik. Fakat, ABD Başkanı Trump’ın Hong Kong İnsan Hakları ve Demokrasi Yasası’nı imzalaması akasından küresel piyasalarda yaşanan olumlu alıcılı seyrin biraz bozulduğunu gözlemledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı