Genel

98/2 Tertipler Askerlik Yerlerini Nasıl Öğrenir? Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olur?

20 yaşına gelmiş erkek çocukları kutsal görevini sağlamak adına Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesinde askerlik görevini sağlamaktadır. Bu sene 1998 doğumlu gençlerimizin silah altına gireceği askerlik dönemi olacak. Bu sene 1998 yılında doğan sağlıklı gençlerimizin celp dönemi olmakta. Ülkemizde askere alma işlemleri 4 celp döneminde sağlanmaktadır. Senede toplam 4 defa asker alımı gerçekleşmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlerinin vatani görevlerinden birisi olan askerlik vazifesi, yıl boyunca celp dönemleri şeklinde bölümlere ayrılmış ve bu dönemlerde acemi ve usta birliklere gidecek askerlik adayları belli olmaktadır. Bu sene askere gidecek vatandaşların temelini 1998 yılı doğumlu gençler oluşturmaktadır. 1998 doğumlu olanların 1. celp dönemi askerlik görevleri (98/1) bu tarih itibariyle devam etmektedir. Şimdi de 1998 doğumlu gençlerden 2. celp dönemi askere gidecek olanlar görev yerlerinin açıklanmasını beklemektedirler.

Bu yıl 98/1 ilk tertipler 1-2 Şubat ve Mart ayının ilk 2 haftasında vatani görevlerini yerine getirmek için birliklerine teslim oldu. 1 ay sürecek acemi birliği döneminden sonra askerlik görevinin tamamını geçirecekleri kışlalara doğru yola çıkacak asker adaylarının ardından 98/2 tertipler celplerinin ellerine ulaşmasıyla acemilik dönemini geçirecekleri birliklerine doğru yola çıkacak.

98/2 DÖNEM CELP DÖNEMİ HANGİ TARİHLERDE AÇIKLANACAK?

98/2 Mayıs celp döneminde askere gidecek uzun dönem erlerin acemi ve usta birlikleri Nisan Ayının 3. haftasında yani 15-21 Nisan 2018 tarihinde açıklanacaktır.

A grubu çıkacaklar 3-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklardır. B grubu çıkacaklar Haziran ayının ilk iki haftasında teslim olacaklardır.

ASKERLİK YERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı