GenelSon Dakika

2,5 milyonluk kaçak oyuncaklar sergilendi

Polis ekipleri ve gümrük ekiplerince ele geçirilen piyasa değeri yaklaşık 2,5 milyon TL olan kaçak oyuncaklar, muhafaza altına alındıkları Muratbey Gümrük Müdürlüğünde sergilendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri Türkiye’ye yasadışı yollarla çocuk oyuncakları sokulacağı istihbaratını almış ve çalışma başlatmıştı. İ.D. adlı şüphelinin kaçak oyuncak getirmeyi planladığının belirlenmesi üzerine kaçakçılık polisi, yapılan teknik ve fiziki takibin ardından gümrük kaçağı oyuncakların Gaziosmanpaşa’da bir depoya götürüleceğini tespit etmişti. Geçtiğimiz cumartesi günü oyuncaklar iki ayrı tırdan depoya indirildiği sırada baskın yapılmıştı. Yapılan operasyonla, piyasa değerleri yaklaşık 2,5 milyon olan 25 bin oyuncak ele geçilirken, İ.D. de gözaltına alınmıştı.

OYUNCAKLAR İNCELENMEK ÜZERE LABORATUVARA GÖNDERİLDİ

Yurda kaçak olarak getirilen oyuncaklar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından muhafaza altına alınarak Muratbey Gümrük Müdürlüğünde sergilendi. Ele geçirilen kaçak oyuncakların ön inceleme için laboratuvara gönderildiği öğrenildi.

(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı