Altın Yorumları

24 Ağustos 2020 Gram Altın Yorumları, Gram Altın Fiyatı, Gram Altın Ne Kadar?

Covid 19 süresince en çok değer kazanan kalemlerin başında Altın geliyor. Elinde nakiti olanların öncelikli tercihleri arasında yer altın için en çok tercih edilenlerden olan Gram altın fiyatları ise aynı zamanda Dolar kuru ile birliktede yükselişini sürdürüyor.

Dolar TL kurundaki sakin seyre karşılık olarak altının ons fiyatının gerilemesiyle birlikte gram altın fiyatları 457 TL seviyelerinde işlem görüyor. Altın gram cinsi, günü 0.26% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli yükseliş trendi, kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 463.00 ve 475.00’de, destek seviyeleri ise 451.00 ve 440.00’de bulunmaktadır.

Haftanın dördüncü işlem gününde TCMB, faiz kararı ve dünkü Fed tutanaklarının etkisi ile kurda yukarı yönlü sınırlı hareketler devam ederken, devam eden belirsizliklerin Ons Altın’a destek olması sonucu Gram Altın’ında yukarı yönlü sınırlı hareketler izlendi. Haftanın son işlem gününde ise açıklanan doğalgaz haberi ve takip edilen gelişmeler ile birlikte kurda yukarı yönlü sınırlı hareketler gözlenirken, olumlu açıklanan ABD verileri ile Dolar’da gözlenen toparlanma sonucu Ons Altın’ın baskı altında kalması ile gün içerisinde Gram Altın’ın yatay hareketini sürdürdüğü takip edildi.

455 TL Seviyesi Gram Altında Belirleyici

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 455 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 451 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 457, 460 ve 463 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 454, 451 ve 448 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı