EkonomiManşetSon Dakika

22 Ayar Bilezik Fiyatları, 29 Mart Altın Fiyatları, Altın Yorumları

Altın ons fiyatı, geçen haftanın dip seviyesinden yükselişe başladı, gram altın 170,7 liradan, çeyrek altın ise 280 liradan işlem gördü.

Altın gram fiyatı, güne düşüşle başladı, daha sonra 170,7 lira seviyesinde dengelendi. Dün, altının ons fiyatındaki değer kayıplarının etkisiyle satış ağırlıklı bir seyir izleyen altın gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,75 düşüşle 170,9 liradan tamamladı.

İstanbul Kapalıçarşı’da 170 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 170,20 liradan, bin 120 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 139 liradan, 155 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 159 liradan, bin 95 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 115 liradan, 547 liradan alınan Yarım Ziynet 557 liradan ve 274 liradan alınan Çeyrek Ziynet 279 liradan satılıyor.

Dün ABD’de açıklanan 4.çeyrek nihai büyüme rakamı 2011 yılından bu yana gelen en iyi 4.çeyrek verisi olarak kayıtlara geçerken Askıdaki Konut Satışları ve 4. Çeyrek Kişisel Tüketim Harcamaları verileri de piyasada tahmin edilen rakamların üzerinde gerçekleşti. Gelen veriler sonrası Dolar endeksinde toparlanma yaşanırken altın satış yönlü hareketler görüldü.

Ayrıca altın fiyatları gündeminde dün, gerek ABD Başkanı Donald Trump’tan gerekse Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’dan gelen ılımlı açıklamalar, ikili arasındaki gerginliği an itibariyle biraz olsun dindirirken Emtia tarafını baskılayan bir diğer unsur olarak görüldü. Ancak şimdiye kadar herhangi bir somut adım atılmadığını hesaba katarsak ilerleyen günlerde gelecek olumlu ya da olumsuz açıklamalar tekrardan önemli olabilir. Ticaret Savaşları ise gündemdeki yerini korumaya devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı