Gündem

2020 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ön lisans programlarından mezun olup lisans programalarına geçiş yapmak isteyenler için sınav sonucunun açıklanması ardından tercih süreci başladı. Tercihlerini gerçekleştiren öğrenciler şimdi de tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merakla bekliyor. Bir süre daha devam edecek olan DGS tercihleri ile ilgili merak edilenleri haberin ayrıntılarından görüntüleyebilirsiniz. Peki,DGS tercihleri nasıl yapılır? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 DGS ile üniversitelere kayıtlar nasıl ve ne zaman olacak? İşte merek edilen ayrıntılar haberimizde...

2020 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Ön lisans programlarından lisans programlarına geçmek isteyen adayların 2020 DGS tercihleri 25 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Lisans programlarına geçiş yapabilmek için tercihte bulunan öğrenciler, heyecan içinde sonuçları beklemeye başladı. Henüz tercih yapamayanların belirtilen tarihlerde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki tercihler ne zaman açıklanacak ? Kayıtlar ne zaman ve nasıl olacak? Detaylar..

2020 DGS Tercihleri Nasıl Yapılır?

25 Eylül de başlayan tercih işlemleri 2 Ekim 2020 tarihinde sona erecek. Adaylar DGS tercih işlemlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirecekler. DGS tercihinde bulunacaklar adaylar tercihlerini bireysel olarak ve ÖSYM’nin resmi sitesinde internet aracılığıyla bulunacaklardır.

2020 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 DGS sonuçları Ösym’nin internet sayfasında yayımlanacak. Adaylara sonuçlara ilişkin belge gönderimi olmayacak. 2020 DGS tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı ise henüz bildirilmedi.

2020 DGS İle Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

Tercih sonuçlarının açıklanması ardından 2020 DGS sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnızca 2020-2021 öğretim yılı için geçerlidir. Herhangi bir yükseköğretim programına yerleşenler kayıt işlemleri için kazandıkları üniversiteye başvurmaları gerekmektedir. ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleriyle hiçbir ilgisi yoktur, başvuruların doğrudan yükseköğretim kurumlarına yapılması gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı