Eğitim

2020-2021 KYK Yurt ve Burs Başvurusu Hangi Tarihte Yapılacak?

2020-2021 eğitim öğretim dönemi için KYK başvurusu yapmak isteyen öğrenciler, başvuruların hangi tarihlerde başlayacağını merak ediyor. YKS ile ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler merakla Kredi ve Yurt Kurumlarından gelecek açıklamaları bekliyor. Peki 2020-2021 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman ve hangi tarihlerde yapılır? KYK burs ve kredi başvuruları nasıl yapılır? İşte cevaplar..

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman?
KYK yurt başvuruları ile ilgili bakanlık tarafından yapılan açıklama da “Her
yıl ağustos ayında aldığı yurt başvurularını, bu yıl yaşanan pandemi süreci
sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre
belirlenecek ve kamuoyuyla paylaşılacaktır” denilmişti. Yükseköğretim
Kurulu tarafından üniversitelerde yeni dönemin 1 Ekim tarihiyle planlanması
söylenmişti. Buna göre de, 2020 KYK yurt başvuru takviminin ekim ayı
içerisinde belli olması bekleniyor.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman?
Herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrencilerin merakla beklediği burs ve kredi başvuru tarihleri araştırılıyor. Ancak yurt başvurusu gibi burs ve kredi başvuru tarihleri de henüz belli değil. Burs başvuruları,
üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlanması sonrasında alınıyor. Buna göre, YKS ve DGS yerleştirmelerinin tamamlanmasının ardından da burs ve kredi başvurularının başlaması bekleniyor.

KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yükseköğretime geçip burs/öğrenim kredisi yapmak isteyenler, Kurumunun kyk.gsb.gov.tr adresinden kabul edilmektedir. Burs/öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir.Diğer beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler başvuru indeks sayfasında ve kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı