GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

2018 Subay ve Astsubay alımı tarihleri, şartları açıklandı

Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi 2018 yılı Subay ile Astsubay alımı için aranan şartlari alımın ne zaman yapılacağı konusunda duyuru paylaşıldı. Bütün detayları altın haber olarak okurlarımız için detaylıca inceliyoruz.

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığının İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanmasıyla birlikte  Jandarma, Sahil Güvenlik Akademisi JSGA üniversitesi faaliyete alındı, Akademinin kurulmasıyla iki kurum için subay ile astsubay yerleştirmeleri bu akademileri aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Önceki sene akademiye ilk öğrenci alımlarını yapan 2018 senesi Jandarma, Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) subay ile astsubay başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağı Subay, Astsubay adayları tarafından merakla bekleniyordu. Beklendiği gibi kamuoyuna konu hakkında duyuru yapıldı ve başvuru tarihleri ile aranacak şartlar hakkında bilgi verildi.

JSGA tarafından yapılan açıklama ile ön başvuruların Haziran ile Temmuz ayında alınacağı, YKS’den önce adayların müracaatlarını gerçekleştireceği açıkladı. Net tarihin duyurusunun önümüzdeki aylarda yapılması beklenmektedir.

Akademi öğrenci alımlarında şartlar neler?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılan duyuruda subay ile astsubay alımında şu şartların aranacağı belirtildi. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, evli hamile ya da çocuk sahibi olmamak, başka bir erkek ile ya da kadın ile yaşıyor olmamak, üniversite sınavından belirlenecek taban puanın üzerinden puan almak, sağlığı ve sicili iş yapmaya elverişli olmak şartlarının aranacağı belirtildi. Öğrenci alımı ilanı yayımlandığında okurlarımıza açıklamaları duyuruyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı