GenelKamu Personel İlanlarManşet

2018 Sağlık Bakanlığı Personel Alım Başvuru Tarihleri Açıklandı mı?

Merakla beklenen, geçtiğimiz günlerde duyurulan Sağlık Bakanlığı personel memur alımı kılavuzu doğrultusunda başvurular alınmaya başlandı. 11 Nisan – 18 Nisan başvuruların tamamlanmasından sonra adaylar atama tercih sonuçlarının duyurulmasını bekleyecekler. 2018/1 KPSS planlaması kapsamında yapılacak olan başvurular için ek süre tanınmayacak.

6532 kontenjan hemşire, 997 kontenjan Ebeye, 128 kontenjan Sağlık Teknikeri (Röntgen), 110 kontenjan Ağız Diş Sağlığı’na ayrılmıştı. 9 bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı için geçtiğimiz gün tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlanmıştı. Tercih sürecinde olan adaylar tercih sonuçlarının yakın zamanda açıklanmasını istiyor.

Tercihler 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinden 30 tercih şeklinde yapılacak. Yerleştirme ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacak olup aynı puana sahip adaylar olduğunda mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilir. Mezuniyet tarihi aynı olan adaylar olması durumunda yaşı büyük olan adaya öncelik verilir. Adaylar yerleştirme işlemlerinde puanlara ve tercih sıralarına bakılarak sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilecektir.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden duyurulacak olup adaylar sonuçlarına T.C. Kimlik Numara ve şifre bilgilerini girerek öğrenebilecekler. Yerleştirilen adaylar, herhangi bir sınav yada mülakata alınmadan direkt yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyona Sağlık Bakanlığı tarafından atanacaktır.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir duyuru yapılmadığı için Altın Haber’i takip ederek bu konuda duyuru geldiği bilgileri yayınlayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı