EğitimGündem

2018 AÖL İkinci Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavına katılan adaylar merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor. Sonuçlar açıklandığı durumda sınava katılan adaylar sınav sonuçlarını MEB’in Açık Öğretim Lisesi sayfasından öğrenci numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir.

2018 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden duyurulacak. MEB’e giriş yapan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından katılımcıya verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu ilgili alanlarına girilmeli. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuza bakabilirsiniz. Önemli olan konu ise açıklanan sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

SONUÇLARA NEREDEN BAKILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Açıköğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açıköğretim Lisesi (MAÖL) 3. Dönem Sonu Sınavı 3 oturum şeklinde (I. Oturum 31 Mart 2018 Cumartesi 09.30’da, II. Oturum 31 Mart 2018 Cumartesi 14.00’da, III. Oturum 1 Nisan 2018 tarihinde saat 15.00’da) yapıldı.

Sınava girerek notunu merak eden öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı zamanı heyecanla bekliyor. Sınavda her dersten 20 soru soruldu ve her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmek için en az 45 puan alınması gerekmektedir. Sınav sonuçları aşağıdaki linkten öğrenilecek. Daha önceki yıllara bakıldığında 20 gün içerisinde açıklanan AÖL sınavı sonuçları henüz açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı