$ DOLAR → Alış: 3,48 / Satış: 3,50
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

2016 ekonomi için iyi bir sene olacak

2016 ekonomi için iyi bir sene olacak
  • 16.12.2015
  • 2.198 kez okundu

2016 ekonomi için iyi bir sene olacak, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 3.çeyrek büyüme verilerine değinerek, Türkiye ekonomisi için olumlu perspektif bir görünüşe sahip olduklarını, reformların hızlandıracaklarını ve 2016 senesinin çok daha iyi bir sene olacağı açıklamasında bulundu.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulünde, siyasi belirsizliklerin kalktığı, istikrarın pekiştiği bir döneme girildiğini belirtti.

Seçimlerle ortaya çıkan tablonun Türkiye için önem taşıdığını ifade eden Yılmaz, “Siyasi istikrar ve reformların bir araya gelmesiyle yatırımların ve büyümenin önü açılmış oluyor” dedi.

‘Büyüme odaklı politikalar devam edecek’

“3. çeyrek büyümesi beklentilerin oldukça üzerinde bir performans gösterdi, üstelik seçimlerden önceki konjonktürde. Dolayısıyla önümüzdeki dönem büyüme açısından da daha olumlu bir perspektife sahibiz. Belirsizliklerin azaldığı, reformların hızlandığı bir ortamda 2016 çok daha iyi bir yıl olacak. Önümüzdeki dönem de rekabetçi bir yapı içinde bir taraftan yüksek teknolojiye doğru dönüşen bir ekonomiyi, diğer taraftan da istihdam üreten sektörlerimizin korunduğu ve geliştirildiği bir ekonomik yapıyı oluşturmalıyız. İkisini aynı anda başarmamız gerekiyor. Bundan sonraki dönemde de büyüme odaklı politikalarımızı devam ettireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ