Genel

11 Mayıs 2020 Tarihinde Berberler ve Kuaförler Açılıyor

Dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgınıyla birlikte ülkeler bazı tedbirler uyguladı. Bunlar arasında Türkiye'de kuaför ve berberler kapandı ve müşteri kabul edemediler. 11 Mayıs 2020 tarihinde Berber ve kuaförler için belirli şartlar doğrultusunda açılış izni verildi. Merak edilense berber ve kuaförler müşterileri nasıl kabul edecek?

Covid-19 önlemleri kapsamında faaliyetlerine ara veren berber, kuaför ve güzellik merkezleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Mayıs 2020 tarihinde faaliyete başlama açıklamasından sonra müşterilerine hizmet verebilmek için hazırlıklara başladılar.

BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK MERKEZLERİ 21 MARTTA FAALİYETLERİNE ARA VERDİ

Faaliyetine ara verilen işyerlerinde fiziksel temasın yoğun olması, sosyal mesafenin korunamaması gibi nedenler etken olmuştu. 21 Mart’ta faaliyetlerine ara verilmesi üzerine kapılarına kilit vuran berber, kuaför ve güzellik merkezleri, faaliyete devam edecekleri 11 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyorlar.

2 AY FAALİYETLERİ DURDU

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olan Ahmet Cemil Değirmenci, yaptığı açıklamada, kendisinin bayan kuaförü işletmecisi olduğunu, kendisi gibi meslektaşlarınında 2 aydır çalışmadığını hatırlattı.

Değirmenci, “İş yerlerinin tekrar açılamaya karar verilmesiyle meslek teşkilatında büyük bir heyecanla başlayan hazırlıklar devam ediyor.” açıklamasını yaptı, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede yer alan önlemlerle birlikte açılış hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

Kesinlikle randevusuz müşterinin alınmayacağını söyleyen Değirmenci, “Maskesiz, eldivensiz çalışılmayacak. Yiyecek ve içecek ikramı olmayacak. Bir koltuk dolu, biri boş şeklinde çalışılacak. Bekleme salonunda müşteriler bekletilmeyecek.” açıklamasında bulundu.

HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLIYORUZ

Erkek kuaförü işletmeciliği yapan Berat Polatoğlu, uzun süreden sonra genelge kapsamında olan koşulların sağlamasıyla birlikte tekrar müşterilerine hizmet vereceklerini, müşterilerine daha hijyenik bir ortamda hizmet vermek için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

HİJYEN ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Polatoğlu, “Her koltuğun arasına boşluk ve branda astık. Tek kullanımlık malzemeler hazırladık. Ayrıca müşterimiz de isterse kendi malzemelerini getirebilirler. Randevuları almaya başladık. Şimdiye kadar 167 kişiye yakın randevu verdik. Heyecanla 11 Mayıs’ı bekliyoruz.” sözlerine yer verdi.

GÜZELLİK MERKEZLERİDE AÇILIYOR

Güzellik merkezi işletmecisi olan Semra Özkaya ise yeni süreç için hazır olduklarını, iş yerinin dezenfekte edildiğini, bütün ürünleri kişiye özel kullanacaklarını açıkladı.

Randevu için yoğun bir talep olduğunu belirten Özkaya, “İnsanların kişisel bakımları çok aksadı. Çok ciddi bir talep var ama sağlık kuralları çerçevesinde hizmet vereceğiz. Şu ana kadar yaklaşık 200 kişinin randevusunu oluşturduk. Yaklaşık 20 güne kadar randevu ayarlayabiliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı