Ekonomi

1000 TL Sosyal Yardım Ödeneği için beklenen açıklama geldi?

E-Devlet üzerinden yapılan Sosyal Yardım Ödemeleri devam ediyor. Aile,Sosyal ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1.000 TL sosyal yardım ödeneği için yeni açıklamada bulundu. Devam eden Covid-19 yapılan başvurular sonunda ilk iki fazda 4 milyon haneye 1000 TL Sosyal Yardım Ödeneği yapılmıştı. E-Devlet üzerinden 3.faz ödeneğine başvurarak ödemeler yapılıyor. Peki 1000 TL sosyal başvuru aşamaları neler? Sosyal Yardım başvuruları hangi gün yapılıyor? 4. faz başvuruları yapılacak mı? Detaylar haberimizde..

Pandemi döneminde yapılan sosyal yardım ödeneği hakkında açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk
“Vatandaşlarımıza sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Yapılan yardım 6 milyon vatandaşımızı aştı.”
Her hafta yapılan ödemeler devam ediyor. Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında daha önce dağıtılan ve Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL nakit destekten faydalanmayan,Kamu işçileri,aylık düzenli maaş alan emekliler, İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar, İŞKUR işsizlik maaşı alan kişiler haricindeki herkes 1000 TL Pandemi yardımı başvurusu yapma hakkına sahip olacak.

Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Aşamaları Neler?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1.000 TL Pandemi Sosyal Destek ödemesini almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyorlar.Yapılan giriş sonrasında başvuru yapan vatandaşlardan bir form doldurmaları isteniyor.Bu formda TC Kimlik numarası, ikamet adresi, medeni durumu, çocuk sayısı, aylık kira gideri, aylık fatura tutarları, çalışma durumu, aylık gelir, hanede yaşayan kişi sayısı, toplam hane geliri, banka hesap bilgilerinin bildirilmesi gerekiyor.Bu bilgiler eklendikten sonra ise “devam et” butonuna tıklanıyor ve verilen bilgiler son bir defa kontrol edildikten sonra işlem tamamlanıyor.

Sosyal Yardım Başvuruları Hangi Gün Yapılıyor?
E-Devlet üzerinden yapılan Pandemi Sosyal Destek Modülü üzerinden 3. Faz başvuruları başladı.
TC Kimlik numaranızın son hanesine göre;
0-Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8-Cuma
günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.Sosyal Yardım başvurularına Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı