Altın Analizi 05 Şubat 2015

Rss Sitene Ekle Favorin Yap
facebook paylaş

Düşüş trendi hareketlerine devam eden altın fiyatları 10 günlük üssel hareketli ortalamasından satış baskısı yaşamaya devam ediyor. 1272 dolar seviyesini geçmekte zorlanan altın fiyatları bugünde 1273-1276 dolar bandından satış baskısının devam edebileceğini beklemekteyiz.1270 seviyesinde seyreden altının gün içi olası yükselişlerde 1273-1276 dolar bandından satış fırsatlarının değerlendirilip 1279 dolar seviyesi üzerine stoploss seviyesi belirleyerek 1263 dolar seviyesinin hedeflenebileceğini düşünmekteyiz.

Gündem ise,

Küresel Piyasalar yarın açıklanacak Tarım Dışı İstihdam verisine odaklandı. Yıl içinde Fed’ den faiz arttırımı bekleyen piyasalar ABD tarafında açıklanan her veride olduğu gibi ayın en önemli verisi olan Tarım Dışı İstihdam ile İşsizlik Oranını yakından takip ederek hassasiyetle fiyatlıyor. Geride bıraktığınız yıl itibariyle başta gelişmekte olan ülkeler olmak üzere tüm para birimlerine karşı zirve yapan dolar tarafında yükselişler devam ederken, olası faiz arttırımının ötelenebileceği ya da kademeli olarak düşük bir oranda arttırılacağı konuşuluyor.

Yeni günde de uluslararası piyasalarda takip edilecek önemli veriler var. Avustralya tarafında açıklanan ve beklentilerin altında kalan perakende satışlar verisinin ardından gün içinde TSI 12:00’ de Federal Açık Piyasa Komitesi Üyesi Rosengren konuşması, TSI 14:00’ te İngiltere Faiz Oranı Beyanatı, TSI 15:30’ da ise ABD İstihdam Talepleri, Tarım Dışı Üretkenlik ve Ticaret Dengesi öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Yurt içinde ise hafta içinde gelen enflasyon rakamlarının ardından beklenen faiz indirimine ilişkin bir gelişme yaşanmamasıyla dün yaşanan sert satışların ardından yeni güne yatay bir açılışla başladık. Cumhurbaşkanının TCMB politikasına eleştirilerin devam etmesi yurt içi piyasalarda tedirginliğe neden olurken satış baskısını arttırıyor. 


Haber Okunma:5281      Ekleyen:editör      Tarih:2015-02-05

Altin Fiyatlari