22 Haziran 2015 altın yorumları

Rss Sitene Ekle Favorin Yap
facebook paylaş

22 Haziran 2015 altın yorumları, 1205 dolar seviyesi direnç görevi görmeye devam etmekte. 1205 dolar seviyesinin geçilememesi tekrardan 1190 dolar seviyesine doğru geri çekilmelerin gelmesine neden oldu.1196 seviyesine yakın seyreden altın için ilk hedefinin 55 günlük üssel hareketli ortalaması olan 1193 dolar seviyei olurken bu seviyenin altında sırasıyla 1190 dolar, 1185 dolar desteklerini gözlemleyebiliriz. Eurogroup toplantısından çıkacak kararların etkisini gün boyu izleyeceğiz.

Dolar kuru ise, hükümet belirsizliği devam ederken koalisyon ihtimallerinin artması piyasalarda olumlu algılanarak kurun 2,6840 seviyesine kadar geri çekilme yaşamasına neden olurken 21 günlük üssel hareketli ortalamasına denk gelen 2,6935 seviyesinin altında yaşanabilecek kalıcılık seçimler sonrası oluşan gap’li açılışın kapanmasını tetiklemek isteyecektir. Aşağı hareketlerde ilk destek seviyesi 2,6750 olurken yukarı yönlü hareketlerde ise 2,6935 seviyesi takip edilecek ilk direnç seviyesi olabileceğini düşünmekteyiz.

Piyasa gündemi ise,
Yunanistan ile kreditörler haftalardır devam eden müzakerelerden bir sonuç çıkmamasının ardından bugün Brüksel’ de yeniden bir araya gelecek. Küresel piyasalar bu kritik görüşmeye odaklanırken borç ödemesi yapması için zamanı daralan Yunanistan’ ın mevcut kurtarma programı 30 Haziran’ da sona erecek.  Sürecin uzamasıyla devam eden belirsizlik küresel piyasalardaki endişeleri arttırıyor. Daha fazla kemer sıkmak istemeyen Yunanistan’ ın Avrupa Birliği’nden çıkıp çıkmayacağıyla ilgili kaderini bugünkü AB Zirvesi’nden çıkacak sonuç belirleyecek.

Bugünkü ana gündem maddesi olarak öne çıkan Eurogroup toplantısının yanı sıra küresel piyasalarda takip edilecek önemli veriler arasında TSI 10:45.2 te Para Politikası Kurulu Üyesi Cunliffe’ nin konuşması ile TSI 17:00’ de ABD Mevcut Konut Satışları yer alıyor.  

Yurt içi piyasalarda ise komşu ülke Yunanistan’ ın borç krizi süreciyle ilgili gelişmeler yakından takip edilirken, iç piyasalarda genel seçimin ardından sandıktan çıkan belirsizliğin etkileri de fiyatlanmaya devam ediyor. Yurt içi piyasaların hareketinde etkili olacak tüketici güveni verisi ile saat 17:00’ de açıklanacak merkezi hükümet borç stoku verilerini takip edeceğiz. 


Haber Okunma:2858      Ekleyen:editör      Tarih:2015-06-22

Altin Fiyatlari