15 Haziran 2015 altın yorumları

Rss Sitene Ekle Favorin Yap
facebook paylaş

15 Haziran 2015 altın yorumları, 1162 sonrası toparlanmaya çalışan altın 21 günlük üssel hareketli ortalamasını geçmekte zorlanmakta. Yukarı yönlü hareketlerinin sınırlı kalması satışların artmasına neden olurken,21 günlük üssel hareketli ortalamasının geçilmesi durumunda 1193 seviyesine doğru tepkilerin oluşabileceğini beklemekteyiz.1180 seviyesi altındaki fiyatlamalarda ise 1174 seviyesine doğru tepkilerin yaşanabileceğini düşünmekteyiz.

Koalisyon belirsizliği devam ederken, kulislerde koalisyonun gerçekleşebileceği spekülasyonları kurda geri çekilmelere neden olmakta. Geri çekilmeler özellikle 10 günlük üssel hareketli ortalamasından güç bulmaya devam etmekte. 10 günlük üssel hareketli ortalamasından bulduğu güçle toparlanmaya çalışan kurda 2,7245 seviyesinin geçilmesi durumunda toparlanmanın bir miktar daha hızlanabileceğini beklemekteyiz.

Piyasa Gündemi ise,

Küresel piyasalar Yunanistan endişeleri ve iyi gelen ABD verileri sonrası Fed’ in yakın zamanda faiz arttırımına gidebileceği algısını fiyatlanamaya devam ederken, yeni haftada yoğun bir veri gündemi bizi bekliyor. Dikkatlerin Çarşamba günü TSI 21:00’ de açıklanacak Fed tutanaklarına odaklandığı küresel piyasalarda bugünün öne çıkan veri akışı içinde Euro Bölgesi tarafında TSI 12:00’ de ticaret dengesi, TSI 16:00’ da ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi konuşması öne çıkıyor. Yurt dışında takip edilecekler arasında TSI 16:15’ te ABD sanayi üretimi rakamları yer alırken, yurt içinde ise saat 11:00’ deki bütçe dengesi rakamlarını izleyeceğiz.
 
Piyasaların gündemini uzun zamandır meşgul eden Yunanistan meselesiyle ilgili ise Brüksel’ de kreditörlerle gerçekleşen son müzakerelerden de bir sonuç çıkmaması piyasalardaki endişeleri arttırıyor.  Hafta sonu gerçekleşen ve kısa süren son görüşmenin de başarısız geçmesinin ardından AB yetkilileri Yunanistan’ ın temerrüt ihtimalini resmi olarak görüşmeye başladı.  
 
Haftanın öne çıkan en önemli veri haberi Fed tutanaklarını bile geride bırakan Yunanistan tarafında yaşanan gelişmeler piyasalarda sert hareketlerin yaşanmasına neden oluyor.
  


Haber Okunma:2481      Ekleyen:editör      Tarih:2015-06-15

Altin Fiyatlari